Strona główna   |   Regulamin   |   O nas   |   Kontakt   |   Mapa strony
Witamy serdecznie w naszym sklepie Wyszukiwarka:
OfertaPromocjeNowościO nasKontaktTransport
Strona główna » Porady Twój koszyk ilość: 0 kwota: 0.00 PLN Szczegóły ]
Porady
 
 
1. BATERIE - OBSŁUGA I EKSPLOATACJA
 
 
 
FORMATOWANIE BATERII:

Baterie Ni-Cd i Ni-MH powinno się formować trzykrotnie, w cyklu:
1.ładowanie do pełna przez 5-6 godzin (w przypadku zwykłych ładowarek) lub do momentu sygnalizowania przez nowoczesne ładowarki o pełnym naładowaniu akumulatora – około 30-60 min.
2.pełne rozładowanie.

Baterie Li-Ion i Li-Poli są od razu gotowe do użytku - formowanie w ekstremalnych przypadkach może je nawet uszkodzić.


ŁADOWANIE:

 Ni-Cd i Ni-MH należy rozładowywać do końca, i każdorazowo ładować je do pełna. Nie stosowanie tej zasady, po kilkunastu lub kilkudziesięciu niepełnych cyklach może doprowadzić do zmniejszenia pojemności baterii, które najczęściej da się "naprawić" poprzez formowanie.
Ogniwa Li-Ion i Li-Poli można, a nawet powinno się ładować często, nie dopuszczając do pełnego rozładowania, gdyż są nieodporne na przeładowanie i rozładowanie. Elektronika znajdująca się w baterii pilnuje nie przekraczania pewnych wartości, ale mimo wszystko traktowanie ich jak NiCd może zmniejszyć ich żywotność.
EKSPLOATACJA

Akumulator litowo-jonowy (Li-Ion) - w przeciwieństwie do niklowych, powinny być ładowane często i wcześnie. Jeśli jednak nie będą używane przez dłuższy okres, powinny zostać rozładowane do około 40%. W takim stanie akumulator ma znacznie wyższą żywotność leżakowania. Lubią niską temperaturę, ale nie mróz.

Przechowywanie w wysokich temperaturach (np. nagrzane samochody) bardzo przyśpiesza proces starzenia.
Akumulatory Li-ion mogą łatwo wyciec, zapalić się lub wybuchnąć, jeśli zostaną poddane działaniu wysokich temperatur lub promieni słonecznych. Nie należy ich przechowywać w samochodzie podczas ciepłych dni. Zwarcie akumulatora może spowodować zapłon lub eksplozję.

 
Wszelkie prawa zastrzeżone przez www.narzedzia-prof.pl
Copyright © 2009
statystyka